VÄIKELAPSEGA REISILE – MIDA KAASA?

Käsi püsti, kes igatseb reisimist, aga pole uues koroona-järgses ajastus julgenud eriti koos väikelastega reisida? Mina samuti! Poolteist aastat tagasi käisime esimesel ja seni viimasel perereisil Dubais, kuhu nabisin kaasa üksjagu reisitooteid, mis teatud seikluste tõttu pooleldi testimata jäid. Kui plaanisime minna aasta hiljem teisele perereisile Bahreini, tabas kogu maailma kurikuulus koroonapisik. Seega oleme neid samu tooteid testinud pärast Dubaid ka kodumaa pinnal ja peame tõdema, et meie reisipisik pole kuskile kadunud – unistame jätkuvalt ka edaspidi pojaga koos reisimisest.

Emirates on vist kõige lastesõbralikum lennufirma. Lastele pöörati erakordselt palju tähelepanu.

Reisimine on ka lastele niivõrd silmaringi avardav ja arendav. Ma usun, et me saame sellest kõigest võitu ja me õpime reisima pisut teisel moel – rohkelt käsi pestes, pindu desinfitseerides, immuunsust tugevdades ja reise paremini planeerides. Eriti vinge, kui eesti koroonaäpp Hoia leviks kiiresti üle maailma ja inimesed õpiksid teineteist rohkem hoidma.

Lastega reisimise puhul näib kõige olulisem ettevalmistus – enne esimest välisreisi surfasin kaua sellises e-poes nagu Reisipisik, mis pakub ülinutikaid ja innovaatilisi tarbeesemeid lastega reisimiseks alates lennukisõidust lõpetades rannatarvetega. Järgnevalt tahakski neid lahedaid leide Teiega jagada – äkki leiad midagi, mida oled just otsinud, et valmistuda tulevasteks reisideks või puhkamiseks Eestimaal?

Lennusõidud mõnusaks!

Tüüpiliselt muretsevad vanemad esmalt lennusõitude pärast. Tean olukordi, kus laps nutab või jonnib terve tee ja vanemad peavad lisaks lapsele tegelema teiste inimeste kurjade pilkudega. Lapsevanemana tunnen kaasa nendele vanematele, sest kaasreisijad saavad ju alati panna kõrvatropid, vaadata kõrvaklappidega filme või mis iganes, aga lapsevanemad seda teha ei saa. Pealegi ei tea kunagi ette, kuidas laps käituda võib.

Lennukile võtsime kaasa sellise väikse madratsi lapse lõunauinaku jaoks.

Meie esimene lend läks õnneks edukalt. See oli nii põnev, et lennuajale planeeritud lõunauni jäi tegemata. Mis seal ikka! Igaks juhuks olin varustatud sellise ägedusega nagu SkyBaby lennukimadrats. Kui laps suudab lennukis uinuda, siis võimaldab see madrats tunda mugavamalt nii last kui ka ema, sest sellega on laps turvaliselt sülle kinnitatud, tal on selja all mugav madrats, ema käed jäävad vabamaks ning vajadusel saab turvavööd läbi madratsi aukude lapse külge kinnitada.

Selline väike pesake teeb lennukis tudumise palju mugavamaks.
Lennuki turvavöö kinnitub läbi madratsi.

UV teeb liiga?

Meie oleme ainsad, kes saavad lapsi kaitsta päikesepõletuste eest. Nahk mäletab igat põletust ja iga põletusega suureneb nahavähi risk. Seega päike pole naljaasi, eriti beebi või väikelapse õrna naha puhul. Oluline on jälgida, et koostis oleks puhas, aga kaitseks kindlasti nii UVA kui ka UVB eest. Olen palju proovinud erinevaid ökokreeme, mis on kõik olnud liiga paksu konsistentsiga. Seega on minu seniseks lemmikuks Linea päikesekreemid, mis imenduvad olulised kiiremini, kuid on üsna puhtad ning ei vanane ühe hooajaga.

Kork on kadunud ja SPF 50 juba tühi. See näitab, kui palju kasutanud oleme. NB! Sõna Baby ei tähenda, et täiskasvanud seda kasutada ei tohiks. See on lihtsalt nii puhas ja hea kraam!

Levinud nipp emade seas näib olevat ka UV-kaitsega pikemad ujumisriided, mis kuivavad seljas olles kiiresti kaitstes samal ajal ka intensiivse päikese eest. No ja muidugi on must-have korralik UV-kaitsega müts, mis kaitseb lapse õrnu kõrvakesi liigse kärssamise eest – meil toimis see IPlay päikesemüts, sest oli kerge ja püsis hästi peas.

Ringi trippimine – ära neid asju unusta!

Dreambaby päikesesirm volditult.

Kuna meie poeg ei armastanud nooremas vanuses pikemaid autosõite, tuli autos olemine teha võimalikult mugavaks ja lõbusaks. Tavaliselt kuulasime muusikat, tegin talle nalja jne. Olin kaval – kuna rendiautodes pole päikesesirme, siis võtsin Dubaisse ise kaasa ühe sellise, mis käib eriti väikseks kokku – Dreambaby päikesesirm. Muidu oleks päike teda kiusanud ja mu meelelahutusest poleks kasu olnud.

Mingi vanuseni on olnud ringiliikumiseks alati kaasas ka vana hea Tula kandekott – rahvarohketes kohtades lihtsalt asendamatu, kui käruga manööverdamine tundub nagu rallisõit.

Jalutuskäik õhtuses Dubais.

Ujumine olgu FUN!

Vesi ja ujumine on väikestele nii kasulik ja arendav. Mu poeg on ka alati nii õnnelik, kui saab merre või kuskile basseini. Meie must-have on olnud Swimpy ujumiskätised, et tal ei läheks kloori/soolavett pidevalt suhu. Päris palju mugavam mõlemale osapoolele.

Vanaemaga V-SPA-s. Kätistega on ujumine nii palju lihtsam, sest kloorivesi ei lähe kogu aeg suhu.

Järgmine win-win asi on Speedo ujumisrõngas/tool – kui ise ei viitsi nii palju teda ujutada, siis see on ideaalne esimeseks ujumisrõngaks, sest laps istub turvaliselt “pükste sees” ja Sina saad ka lebotada. Me mängime tavaliselt, et see on tema paat – ta on ülirahul. Selliseid ujumistoole tehakse lastele, kes kaaluvad kuni 15 kg. Nüüd suuremas vanuses peaks minema üle ilma istmeta rõngale, millega ta saaks reaalselt ujumist harjutada, aga alustuseks on see väga hea.

Jess! Hea paat!
Hõljume!

Muidugi on mõnes lastebasseinis nõue kanda ühekordseid ujumismähkmeid, aga olgem ausad – lapsel on sellega ebamugav ujuda, sest veest paisunud mähkmed häirivad õiget tasakaalu vees. Seega olen pidanud paremaks variandiks riidest ujumismähkmeid, millest vaieldamatult lemmikud on Happy Nappy ujumismähkmed. Need on ujumistreeneri disainitud, spetsiaalsed kõhu ja jalaäärisega lekete ärahoidmiseks, samas lapsele mugavad. Nad pakuvad juurde ka biolagunevaid voodreid, mis kergendavad puhastamist ning ilmselt sobivad rohkem beebidele, kes väga sageli potile ei jõua.

Happy Nappy ujumismähkmed. Tegelikult nii suurel pojal enam kõiki funktsioone ei täida, aga ikka lähevad jalga.

Potile ükskõik kus, ükskõik millal!

Kui juba jutt potiteemale läks, siis vastutustundliku emana annan endast kõik, et lastebasseini mitte rüvetada. Parim viis selleks on siiski varajane potitamine ja potitamiseks heade võimaluste loomine ka väljasõitudel. Mina leidsin heaks lahenduseks My Carry reisipoti, sest mulle meeldib selle lapselik disain, mis tekitab lapses huvi potitamise vastu ning muidugi praktilisus – seda saab viisakalt kaasa võtta kuhu iganes.

Sobib ka linnatänavatele.
Kevadisel väljasõidul väike potipeatus värskes õhus.

Kui see tundub liiga suur, siis on olemas ka kompaktsem variant – Buubla kaasaskantav pissipott. Tänu painduvale keskosale läheb see nii väikseks, et mahub väga edukalt isegi käekotti. Eriti praktiline! Üllataval kombel ei ole paljudes avalikes tualettides lastele sobilikke tingimusi ning paljud lapsed pelgavad suuri potte. Tegelikult on see lapsele ju ka hügieenilisem kui avalikud tingimused, seega reisipotid on väga teemas!

Pissipott, mida saab keskelt veidi kokku voltida.
Kas keegi on näinud kompaktsemat pissipotti?

Uinakud keset päeva – täielik müsteerium!

Minu jaoks on reisidel ja väljasõitudel olnud kõige raskem arvestamine uinakutega, eriti kuna meie pojakese magamapanek ja selle planeerimine on olnud küll kohati nagu raketiteadus. Esimesel välisreisil Dubaisse ei olnud poeg veel harjunud eriti just päeval uinuma võõras toas. Seega laenasime lähedaselt kergkäru, viskasime peale eriti kompaktse Koo-di Pack-it päikese/putukakaitse ning kärutasime ümber basseini teda ikka lõputult. Küll me olime vaprad! Minu lihtne järeldus on küll see, et mida vähem uinakuid ja vanem laps, seda lihtsam!

See päikesekate käib ülimõnsalt väikseks palliks kokku.
Luukase hämar ja privaatne tudula basseini ääres.

Basseinirõõmud Eesti suvel

Minu parimad lapsepõlvemälestused on sellest, kui ma sain meres või basseinis olla. Kui meres on aga sinivetikas või põhjamaine meri on lihtsalt väga külm, siis olen leidnud kaks varianti, kuidas lapsele veemõnusid pakkuda ükskõik, kus viibides:

  1. Deryan Splash kaasaskantav minibassein – seda pop-up stiilis basseini olen isegi sõpradele kinkinud, sest jällegi käib nii kompaktseks ja saab viia kuhu iganes – oma aeda, terassile, suvilasse; seda ei pea täis puhuma; eemaldatav päikesevari on ka küljes.
Deryan Splash bassein kokkupandult.
Deryan Splash bassein koos päikesevarjuga.

2. Intexi lõbustustega bassein – sobib hästi alates 2+ vanusest ja on suuremat sorti, täispuhutav, seega võtab ülespanek rohkem aega, aga nii ei peagi kaugemale minema. Mõistagi ei saa selline asi väga kompaktseks minna, aga paiksemalt on see ideaalne.

Komplekti kuulusid veel õng, kalad, pallid.

Kokkuvõte

Ma ei taha omada palju asju, aga kui ma midagi välja valin, siis see peab olema praktiline, nutikas, vajalik ning selline, mida saab ka keegi teine kasutada pärast meid. Ma loodan, et leidsid enda jaoks midagi põnevat, aga tegelikult on see ainult väike osa ägedatest asjadest, mida leiab Reisipisiku e-poest. Tõsi, üksikud asjad leidsin mujalt.

Kuigi siin kirjutasin nutikatest tarbeesemetest, ei puudutanud ma ühte aspekti, mis on reisi ettevalmistuse puhul ülioluline. Stay tuned, et lugeda rohkem Dubaist ja sellest, mis meil seal tegelikult juhtus ja missugused olid suurimad õppetunnid lastega reisimisel. Seniks aga olge terved – soovin, et ainus pisik, mille saada võite, oleks reisipisik!

#koostöö #reisipisik #austagasiside

A.O.

Lisa kommentaar