PRÜGIVABAD PÄEVAD

Rääkides menstruatsioonidest, kas olete mõelnud, kui palju prügi toodame tampoonide või pesukaitsmetega? Missugust mõju avaldab nende tootmine looduskeskkonnale?

Esiteks tervise seisukohast sisaldavad tampoonid jm vahendid toksiine (nt kloriin, dioksiin, lõhna- ja värvained, taimekaitsemõrgid, naftapõhised jäägid), mis võivad lõppeda toksilise šoki sündroomi korral lausa surmaga, leebemal juhul ärritusega. Mingil määral on lahenduseks ökopuuvillasest tooted, kuid ka need pole 100% kõrvaltoimeteta. (The Guardian, 2003).  Viimased on ka tavaliselt kordades kallimad, mistõttu tekib üldse küsimus milleks kulutada raha ja saastada keskkonda seejuures riskides ka tervisega?

MENSTRUAALANUM ORGANICUP

Organicup on pehmest, allergiavabast silikoonist valmistatud menstruaalanum, mis on 100% kloori, liimi, parfüümi ja muude ainete vaba. (Viljakusmonitor, 2018). Sellega konkureerib ilmselt merekäsn, mida kasutakse samal otstarbel, kuid vegan elustiili pooldajana ma jätaks selle looma loodusesse 

Teiseks keskkonna aspektist: keskmine naine kasutab elu jookusl 11 000 sidet või tampooni. OrganiCup kujutab endast 30 grammi jäädet 30 kilogrammi asemel!  (Viljakusmonitor, 2018). Nice save!

Mulle saadeti toode testimiseks, ma pole saanud seda veel kasutada, kuid kindlasti plaanin. Kasutajate kogemused ütlevad, et tegemist on lekkekindla ja mugava tootega. Kriitikana kuulsin, et kõigile see ei sobi, sest see võib miskit välja venitada. Uurisin selle kohta ning selle kriitika lükkan kohe ümber: OrganiCup-il ei ole vastunäidustusi. Kui naisel on kalduvus emaka allavajeks, st. on olnud mitmeid sünnitusi ning emakas on juba vajunud, siis võib OrganiCup-i valesti eemaldamisel tekkiv vaakum olla ebamugav ning tunduda nagu see süvendaks probleemi. Cup-i eemaldamisel tuleks kindlasti enne välja tõmbamist eemaldada vaakum.

Hind jääb 24 euro juurde, mis on tegelikult jätkusuutlik investeering tulevikku. Huvi korral tseki siit. 

Hüvasti verine prügi!

A.O.

3 Comments

Add Yours

Ülihea ja hästi kirjutatud jälle, Annika! Ma võiks reaalselt organicupi ambassadoriks hakata sest ma soovitan seda absoluutselt kõigile kes tunduvad pealevaadates naised (mida nad ka enamjaolt siis on).. see on minu meelest aegade parim leiutis! Jaaa no ma olen ikka gigalt raha säästnud sellega viimased 2a..

Keeep it up gurl, nii hea intelligentne content 🙂

Aitäh Mrs Väli! Means a lot!
Väga cool, et nii positiivne kogemus OrganiCupiga!
Mõned äpid aitavad jah peaaegu samal põhimõttel, aga Daysy põhineb arvuti algoritmil, eksimisvõimalus on palju väiksem. Nimelt algoritmi on sisestatud 5 miljoni tsükli info, algoritm võrdleb personaalse kasutaja infot pidevalt statistikaga. 😉

Lisa kommentaar