JÄÄTMEVABA PIKNIK LAPSEGA

Kas olete mõelnud kui palju jäätmeid võib tekitada üks väike piknik looduses? Tagasi mõeldes pole minagi saanud ilma prügita hakkama, aga seekord (ja edaspidi) otsustasin seda 100% jäätmevabalt teha. Üksi oleks lihtne, aga kuidas seda teha lapsega, kes võib igal hetkel end ja kõike ümbritsevat ära mäkerdada?

PÕHITRIKID

Esiteks on zero-waste pikniku ehk nullkulu/jäätmevaba pikniku puhul põhiline trikk selles, et toit ja jook tuleb ise kaasa teha ning taaskasutatavates nõudes transportida. Loogiline! Tegelikult on nii ka tervislikum ja odavam. Lihtsalt me oleme nii laisaks muutunud.

Teiseks võiks eelistada selliseid piknikusõbralikke toite, millega ei saa väga mäkerdada. Kui läheb mäkerdamiseks, siis on hea nipp kasutada riidest lappe salvrättide asemel. Mina kasutan näiteks Baba+Boo riidest lapikesi, mis on eriti pehmed. Teen veega märjaks ja puhastan beebi suud või käsi.

Kolmas põhimõte on loomulikult korduvkasutatavad nõud. Las ühekordsed nõud, pakendid, kilekotid ja toidukiled jäävad eelmisesse sajandisse! Mul juhtus olema üks piknikukorv kergete korduvkasutatavate nõudega. Paraku need nõud olid mu lapse jaoks päris ebamugavad, seega võtsin talle kaasa tema Marcus&Marcuse nõude komplekti, mida igapäevaselt kodus kasutame.

MARCUS & MARCUS IS THE THING!

Marcus&Marcuse lastetooted leidsin Kaubamaja lastemaailmast.
Mulle hakkas see bränd silma eristudes erilise kasutajamugavuse poolest. Kui kaks lapsevanemat loovad omast kogemusest nutika brändi, siis see lihtsalt peab olema hea asi! Nad on mõelnud nii söömise, väljasõitude, vannitamise kui ka hammaste hoolduse peale eesmärgiga muuta kõik lihtsamaks ja vähendada kaost.
Igaks arenguetapiks on loodud uue lahendusega disain, mis on vastavalt nii funktsionaalne kui ka mänguline. Muidugi võib
neid pesta nõudepesumasinas ja soojendada mikrolaineahjus, need ei sisalda BPA-d, PVC-d ega ftalaate – jess!

Siit kingiidee, kui Te ei soovi järjekordseid seisma jäävaid mänguasju lastele kinkida, siis kinkige midagi praktilist Marcus&Marcuse kollektsioonist! See on kindla peale minek, ma kinnitan Teile.

Ka pikniku jaoks oli ideaalne kaasa võtta just Marcus&Marcuse komplekt, sest see on kerge, kompaktne, mugav ja lõbus. Seda kõike tahakski nüüd Teile tutvustada.

Värve on neil päris mitu. Johann Luukase komplekt on mehine – koosneb mündirohelistest ja sinistest toodetest. Sorry, kui olen vanamoeline 🙂 

SUUPISTETOPS

Üks lastega väljaskäimise põhitõde on see, et alati peab kaasas olema snäkki, et meel püsiks rõõmus ja rahulik. Te ei kujuta ette, mitu korda mul on kotis läinud laiali kamapallide tops, sest selle kaas on lihtsalt nii halb. Marcus&Marcuse suupistetopsiga mul sellist õnnetust pole kordagi juhtunud (kuigi soovitav on seda hästi hoiustada). Luukasele ilmselgelt meeldib sealt august oma käega head ja paremat noppida.

KOKKUPANDAV KAUSS

Olen täheldanud, et tavaline lapse söögikauss võtab kotis palju ruumi, aga Marcus&Marcuse kausi trikk on selles, et seda saab kergelt lamedaks “taldrikuks” vajutada. Kausil on ka kaas, mida on hea kasutada, kui söömine pooleli peaks jääma.

TOIDUGA TÄIDETAV LUSIKAS

See pigistamisel toitu doseeriv lusikas on tegelikult mõeldud natuke noorematele (0-6 kuud), kuid miks mitte kasutada ka hiljem näiteks tervislike smuutide manustamiseks. Poes müüakse puuviljasmuutisid, mille pakendid on keskkonnasäästust valgusaastate kaugusel ning tegelikult pole ka sisu ju kõige värskem – see toit ju pakendis seisnud ja masinate valmistatud. Seega on mõistlikum smuutisid ise armastusega teha ning muuta veel väärtuslikumaks lisades kasulikke komponente (supertoidud, kookosrasv, kohviveskis purustatud seemned, rohelised lehtköögiviljad jne). Seda maagilist lusikat vaadates tekib tunne, et smuuti ei saa kunagi otsa, vaid tekib igavesti juurde. Raketikujuline disain teeb smuutijoomise eriti mänguliseks. Sellel lusikal on ka “lusikakork/otsik”, aga selle ma kaotasin kogemata ära.

LIBISEMISKINDEL TASS

Iga kord seda tassi nähes hüüab mu poeg: “Seda!” ning seejärel järgneb ootusrõõmu väljendav häälitsus, mida siin trükitud sõnadega ei saa paraku edasi anda. Ühesõnaga see tass ärgitab Sinu last iseseisvalt klaasist jooma, sest see ei libise käest, on kerge, pehme, purunemiskindel ja mugav käes hoida.

Muidu joob mu poeg sellest tassist iseseisvalt, aga ilma põlleta ei hakanud riskima – vahel läheb liiga hoogu 🙂

LUSTAKAS SÖÖMISALUS

Beebiburritot (mustad oad, pruun riis, avokaado, erinevad paprikad, kurk, tomat, oliiviõli) saavad täiskasvanud süüa veidi teisel kujul näiteks tortilla vahel terava kastmega.

Mõnikord ei õnnestu söömine kõige paremini, sest siis peab ju paigal istuma, mis võib olla ühe väikse rübliku jaoks päris igav. Seepärast on hea kasutada Marcus&Marcuse söömisalust, mis lisab mängulisust ja tekitab huvi erinevate toitude vastu. Sellel “toidu mänguväljakul” saab erinevaid toite paigutada eri kohtadesse, mis minu arvates lisab toidule ja söömisele üldiselt atraktiivsust juurde.

VEEMÄNGUASI

Piknikule võtsime kaasa ainult ühe mänguasja, sest õues on nagunii igasugu tegemisi. Soojade ilmadega on poja lemmikuks saanud Marcus&Marcuse kosmoserakett, mida toas kasutame vannileluna. Selle disainis on midagi nii erilist, et ka teised lapsed sellega alati mängida ihaldavad. Vist kuidagi see tunne, kuidas see pigistades vett pritsib. Ise olen ka hoogu läinud sellega. Eriline on ka seetõttu, et seda saab täielikult avada ja puhastada ennetamaks hallitust. Lisaks, kui vesi on liiga kuum, siis sellest annab rakett märku värvimuutusega.


UUE AJASTU PIKNIK

Selle pikniku fookuses olid Marcus&Marcuse nõud, sest need on päriselt meie lemmikud lapsenõud. Teised nõud on kuidagi kodus seisma jäänud. Piknikule sobivad need toidusilikoonist nõud hästi, sest on väga kerged, kompaktsed ja mugavad looduses kasutamiseks. Üleüldse motiveerib lemmiknõude kaasavõtmine minu arvates vältima ühekordseid nõusid. Igatahes olen õnnelik, et meie piknik ei tekitanud prügi – seda on siin planeedil kõige vähem vaja. Kõik algab suhtumisest, viitsimisest, harjumustest. Rohkem läbi mõeldud plaane=parem keskkond. Häid rohelisi piknikke Teile!

Mainin veel kord ära, et need nõud olid vaid väike osa sellest, mida Marcus&Marcusel on pakkuda. Vaata kindlasti siit.

Lõppu väike “real life” – see”waste” on õnneks biolagunev maasikas 🙂 

A.O.

Lisa kommentaar