FENOMENAALNE JUUKSEHOOLDUS

Juuksehoolduse teemaline postitus sattus siia eelkõige tervise ja keskkonna aspekti tõttu. Olen aastaid kasutanud küll ökošampoone ja pisut loodussõbralikumat palsamit, kuid samas mõelnud, et nende toodetega kulub pakendeid ju täpselt samamoodi. Teadsin, et peab olema jäätmevabam lahendus. Kui ühtäkki pakuti mulle proovimiseks Solidu tahket šampooni, siis polnud ma nendest veel mitte midagi kuulnud. See oli aga täpselt see lahendus, mida otsisin!

MILLES SEISNEB SOLIDU FENOMENAALSUS?

Solidu on keskkonnateadlik Leedu bränd, mille toodetel on mitu kasulikku aspekti:

  • ei sisalda vett (tavalised šampoonid koosnevad 80% veest)
  • ei kasutata plastpakendit
  • sisaldab juustele kasulikke looduslikke komponente
  • võtab vähe ruumi (hea trenni või reisile kaasa võtta)
  • jätkub tunduvalt pikemaks ajaks

KOOSTISOSAD

Kõik, mida kasutame oma nahal imendub meie organismi, kuid tavaliselt ei viitsi inimesed lugeda pakendil olevat pikka ja keerulist loetelu, mis kooli keemiatunde meenutab. Võtsin vaevaks vaadata mulle saadetud toodete koostisosad ükshaaval läbi, et veenduda kuivõrd looduslikud need on, sest sõna “natural” on tänapäeval kõige petlikum turundustrikk üldse.

Solidu kasutab taimseid õlisi, ekstrakte ja eeterlikke õlisi ning allpool toodud jama õnneks ei sisalda. BALANCE šampoon sisaldab Sodium Lauryl Sulfoacetate (SLSA), mis on ohutu – seda ei tasu sassi ajada Sodium Lauryl Sulfate’ga (SLS), mis on väga ohtlik ühend.

KAHJULIKUD KOOSTISOSAD, MIDA VÄLTIDA:

SULFAADID (sodium laureth/lauryl sulfate) – söövitavad ained, mis tekitavad nahaärritust ja söövitust, eemaldavad nahalt ja juustelt loomuliku kaitsekihi, tekitavad kuivust.
MINERAALÕLID (mineral oil) – naftatootmise kõrvalprodukt, ummistab poore, soodustavad akne, põletikulise naha teket.
ALKOHOLID (SD alcohol, ethanol, methanol, benzyl alcohol, isopropyl alcohol, ethyl alcohol)  – viib enneaegse vananemise ja kuivuseni
AMMOONIUMID (dietanoolamiin, trietanoolamiin, DEA, MEA, TEA) – vähkitekitavad, kuivatavad, põletikku tekitavad.
FTALAADID (DBP, DMP, DEP) – imiteerivad teatud hormoone ja võivad mõjutada kesknärvisüsteemi, põhjustades depressiooni, hüperaktiivsust ja ärrituvust. Märge “-lõhnaline” pakendil võib olla märk, et toode sisaldab ftalaate.
TRIKLOSAAN (triclosan) –  antibakteriaalne ühend, mida kasutatakse ka umbrohutõrjes. Ühend võib tekitada bakterites resistentsust ja antibiootikumidele mitteallumist.
PARABEENID  (etylen, metylene, propylene, putylene) – lisatakse toote eluea pikendamiseks, võivad tekitada allergiat ja nahalöövet, kantserogeensed, ajavad hormonaalse tasakaalu sassi.
FORMALDEHÜÜD – säilitusaine, mida kasutatakse ka palsameerimisel; kantserogeenne, võib põhjustada allergiat ja nahaärritust, halvimal juhul kontaktdermatiiti.
LÕHNAAINED (perfume, parfum, fragrance) – kõige enam allergiaid tekitavad koostisosad, mõjutavad meie kesknärvisüsteemi ja kilpnäärme tegevust.
POLÜETÜLEENGLÜKOOL (PEG), POLÜETÜLEEN, POLÜOKSÜETÜLEEN – vähkitekitavad.
LISAKS TASUKS VÄLTIDA: BHA, BHT, EDTA, TRIETANOLAMIIN, EUGENOOL, PROPÜLEENGLÜKOOL, FLUORIID, ALUMIINIUM, QUATERNIUM + NR, POLYQUATERNIUM

SEEP PÄHE?

Alguses mul võttis aega, et selle mõttega harjuda – kuidas ma seebi ikkagi juustesse pähe panen? Olin tegelikult päris skeptiline. Veega kokkupuutel lähevad nii Solidu šampoon kui ka palsam väga edukalt vahtu, nende kandmine juustesse pole mingi probleem tegelikult. Toode tuleb märjaks teha ning hõõruda õrnalt oma kätega, libistada läbi oma juuste või sulatada seda oma kätele ning masseerida juustesse.

MISSUGUNE ON TULEMUS?

Mina proovisin BALANCE rohelist rosmariini ja piparmündi šampooni ja HAIR CANDY palsamit argaania õli ja sheavõiga. Šampoon teeb puhtaks väga tõhusalt, samas on tunda, kuidas juukseid samal ajal hooldab. Palsam oli minu jaoks suurim üllatus, sest see suutis muuta siidiseks ja hästi kammitavaks isegi minu väga nõudlikud juuksed (väga peenikese struktuuriga õhukesed juuksed, mis lähevad kergesti pusasse). Palsam koosneb kahest osast: ülemine heledam osa annab sügavamat hooldust ning niisutust, seda tuleb kasutada juuste otstele. Alumine, tumedam osa on mõeldud juurtele, kuna annab kergemat hooldust ning ei jäta seega pärast pesu juukseid raskeks või rasvaseks. Kokkuvõttes on tulemus lihtsasti kammitav, läikiv ja siidine – just seda oligi vaja!

MIS VÕIKS TEISITI OLLA?

Ei saa jätta mainimata, et Solidu roosa juuksepalsam oli minu jaoks väga vänge lõhnaga, kui avatuna toas seisis, mistõttu hoiustan seda kinnises (taaskasutatavas) karbis. Samas pesemisel ei tundu see lõhn üldse vänge. Peagi tuleb müügile ka mangoga juuksepalsam, loodetavasti on see leebema lõhnaga – proovin järgi.

Loomulikult tunnen puudust sellistest olulistest märgistustest, mis annavad mulle kindlustunde, et toode on eetiline, puhas ja tervislik. Mulle meeldiks, kui Solidu tooted kannaksid tulevikus näiteks Vegan, NaTrue, Ecocert, Cosmos Organic märgistust. See on kindlasti suur töö, aga äkki ikkagi teostatav tulevikus?

Kui toode tellida e-poest, siis tuleb see papist ilusas pakendis, kuid seda võiks olla rohkem müügil pakendivabalt poodides. Eks sinna läheb veel aega, aga mina küll sooviksin, et see saaks populaarsemaks meie poodides. Praegu müüakse seda viljakusmonitor.ee e-poes.

Igatahes head katsetamist! Proovige järgi!

A.O.

8 Comments

Add Yours

Minul on tahkete šampoonide ja palsamite juures suurim küsimus see, et kuidas neid mugavalt hoiustada kahe kasutuskorra vahel? Olen proovinud niisama metallpurgis (Lushi omadega tuleb kaasa), aga lõpuks jääb ta sinna kleepuma ja ei tule enam karbist lahti. Sama mure on ka kasutades tavalist seebialust. Plastikkarpi pannes muutus mu šampoon hoopiski selliseks geeljaks – see ka ei sobinud 😀

Praegu kasutangi oma šampooni nii, et see on kleepunud seebialuse külge ja saan teda hõõruda pähe nii, et hoian seebialust käes, aga kui näiteks nende palsam on kahepoolne, siis see variant ei sobiks..

Kas sa kuivatad need veel peale kasutust ekstra ära? Kui jah, siis millega? Kui ei, siis mis su saladus on, et kuidas neid edukalt heas korras hoida?

Nutikad tarbijad juba allpool jõudsid minust ette – unustasin mainida, et käsnkõrvitsast alusel on hea kuivatada ja siis metallkarbis hoida ja transportida. 😉 Solidul ka olemas see alus.

Sul on nii tore ja vajalik blogi! Tekkis küsimus, mida oled varem kasutanud juustel ja ehk oskad veel loetleda meie kaubanduses olevaid shampoone ja palsameid ilma kahjulike aineteta? Oleksin väga tänulik🙏

Aitäh Kadi! Urtekrami šampoonid on kindla peale minek, müüakse ökopoodides ja olen näinud isegi nüüd juba mõnes toidupoes. Kahjuks ükski ökopalsam mu juukseid ei ole rahuldanud, seega kasutasin aastaid Davines’i palsameid, mis pole ökod, aga pole ka nii hullud kui ülejäänud salongi- või apteegikraam. Eks tuleb kõik oma juustel järgi proovida, head otsimist! 🙂

Aga nendes tahketes šampoonides on ju ikkagi sees Cetyl Alcohol või Expticus nt on Benzyl .. asjad sees. Kas need siis ohutud? 🤔

Tänud tähelepanu juhtimast nendele ainetele!

Alkohole on palju ning Cetyl Alcohol on tõesti üks selline aine, mida ökotoodetes ei kohta, kuid millel on palju häid omadusi ja on justkui kuulutatud ohutuks. Samas võib põhjustada väga tundliku naha puhul allergiaid, mistõttu allergikutele ei soovitata.

Benzyl Alcohol on suhteliselt halb, aga sinises Exoticu šampoonis on Benzyl Benzoate, mis on hoopis looduslikku päritolu.

Benzyl Salicylate on aga tõesti aine, mida peaksid vältima allergikud. Seega peaksid allergikud valima mõne muu, kui selle sinise šampooni.

Seega ega see kõik nii lihtne polegi, peaksin seda spikrit ilmselt paremini lahti kirjutama. Tänud Sulle! 🙂

Tahkeid seepe, palsameid ja šampoone on hea hoida käsnkõrvitsast lõigatud alustel (loofah plant). Neid on nii Solidul endal, kui ka igas kosmeetikapoes või kodutarvete poodides.
Endal hetkel esimene tahke palsam kasutusel- just Solidu Hair Candy. Meeldib. Väga meeldib.
Esimene ehmatus oli ka see vänge aroom, mis karbi endaga kaasa tuli. Õnneks palsam ise nii vängelt ei aroomitse.

Ma sain tellides kaasa 2 käsnkõrvitsa viilu. Peale pesemist panen tükid nendele kuivama. Reisides on kaasas metallkarbikeses. Ja tõesti head shampoonid ja palsamid.

Lisa kommentaar