IMETAJATELE

Imetamine on kahtlemata looduse ime, mis annab beebile kõik vajaliku ja enamgi veel. Imetamise “kampaania” on meie tänapäeva ühiskonnas üsna valjuhäälne, mille tulemusena imetavad enamik eesti emadest päris kaua. Muidugi on ka palju emasid, kes ei saa või ei soovi imetada, ka see on absoluutselt normaalne. Järgnev tekst on aga mõeldud neile, kes plaanivad olla mõnda aega imetaja rollis. Seega hea imetaja, mis arvad, kui muudame Su elukese veidi lihtsamaks?

IMETAMINE POLE ALATI NII LIHTNE

Ühelt poolt on teoorias kõik ilus, aga praktikas pole imetamine alati nii lihtne. Probleeme on seinast seina, kuid ise tundsin enim puudust privaatsetest imetamistingimustest väljaspool kodu eriti beebi esimesel poolaastal. Õnneks on olukorda parandamas Mama’s Heaven mobiilirakendus, mis on kaardistanud imetamis- (ja mähkimisvõimalused) üle Eesti ning pakub osadel vabaõhuüritustel eriti õdusat beebitelki. Sellele vaatamata võiks Eestis olla oluliselt paremad tingimused.

Allikas: Mama’s Heaven

Sageli ei jää muud üle, kui olla leidlik ja salli abil luua privaatsust. Paraku oli minu pojake alati sallist häiritud ning juhtus olukordi, kus ta mind avalikult paljastada üritas. Mina läksin sellest veidi pingesse ja kuna beebid tunnetavad ju kohe, kui ema muretseb, siis nii oli ka tal ebameeldiv. Imetamiskate, millest olen eelnevalt kirjutanud, on hea asi, kuid paraku on seda keeruline kasutada soojemate kraadide puhul ning siis, kui beebi on suurem.

Üks väike naiselik mure ka. Kui beebi oli alles sündinud, siis värske emana avastasin, et garderoobis leidub vaid paar kleiti, mida saab aktiivse imetamisperioodi ajal kanda, sest enamik eeldavad lõike tõttu kleidi üle pea tõmbamist.

LOLO IMETAMISRIIDED PAKUVAD LAHENDUST

Sellised probleemid lahendab üks eriti äge eesti tootja – Lolo, mis pakub erinevate kangaste ja tegumoega imetamisriideid – kleite, pluuse ja pusasid. Pealtnäha on need lihtsalt ühed ilusad ja naiselikud riided, kuid tegelikult on õigesse kohta õmmeldud peitlukud. Tänu nendele salalukkudele on imetamine kordades lihtsam, mugavam, kiirem, muretum – lukku tuleb vaid üles tõmmata.

Mulle saadeti sinine pikkade varrukatega pusakleit, millel on ees kängurutasku, õlgasid kaunistavad satsid. Kleidi kangas on trikotaažist, üsna paks ja veniv. Kui selle selga panin, tundsin end tõepoolest väga mugavalt. Kleit sobib kandmiseks pigem jahedama ilmaga, suvepäevadeks soovitaks kindlasti suvisemaid mudeleid vaadata. Materjal ei kortsu eriti, seega ei pea triikimise pärast hõivatud emad muretsema.

Selline tegumood sobib kandmiseks väga erinevates kohtades, oleneb missuguste jalatsite, soengu ja ehetega kombineerida. Ma läheksin sellega niisama õue jalutama, sünnipäevale, kinno, teatrisse, kohvikusse – kuhu iganes. Tore on ka see, et isegi, kui ma enam ei imeta, siis saan seda kanda, sest peitlukud on tõesti PEITlukud ja niisama lähemalt peale vaadates võiks arvata, et seal on hoopis salataskud. Kusjuures see siin on vaid üks paljudest kangastest ja tegumoodidest, Lolo teeb tõesti igale maitsele, igale ilmale ja igale sündmusele kauneid kleite, pluuse ja pusasid.

Igatahes soovitan vaadata Lolo imetamisriideid siit – igaüks leiab oma lemmiku. Kui pole päris kindel enda suuruses ja disainis, siis saab minna proovima ja katsuma Telliskivisse. Soovitan hoida silm peal ka nende sotsiaalmeedia kontodel, sest päris sageli muutuvad kangad ja tegumoed. Samuti hea uudis ökoemadele – Lolol on vahel müügis ka ökokangast kleite, millest olen ise ka kindlasti väga huvitatud. Usun, et kemikaalivabad ökokangad on tulevik!

Ma olen küll selle nutika kleidiga väga rahul ja mis peamine – tema on rahul ja ei tegele mu paljastamisega, mis oli salli puhul üsna tavaline. Plaanisin muidu imetamise vaikselt lõpetada, aga no ei saa veel, kui selliseid ägedaid kleite tehakse. Samas olen kindel, et see kleit leiab kasutust väga kauaks, ka siis, kui imetajast saab lihtsalt tavakodanik.

Head imetamist ja ilusaid hetki oma nunnukestega!

A.O.

Lisa kommentaar